افزایش هزار تومانی قیمت مرغ در مشهد

رغ‌هاي ذخيره در صورت نیاز توزيع مي‌شوند
افزایش هزار تومانی قیمت مرغ در مشهد
باشگاه خبرنگاران جوان     ۰۲ بهمن ۱۳۹۱      

مسئولان مشهد از توزیع مناسب مرغ در صورت نیاز می دهند در صورتیکه قیمت این ماده غذایی هزار تومان در مشهد افزایش داشته است.
مدیرکل اداره پشتیبانی امور دام خراسان رضوی با بیان اینکه ذخایر مرغ استان مناسب است، گفت: درصورتی‌که قیمت‌ها از نرخ مشخصی بیشتر شود، مرغ‌های ذخیره شده را در بازار توزیع می‌کنیم.
رضا آهوی آتشین در گفتگو با شهرآرا، با بیان اینکه بازار وضعیت مناسبی را تجربه می‌کند، ‌افزود: در مواقعی که قیمت مرغ زیر قیمت تمام‌شده عرضه می‌شود، به‌منظور جلوگیری از زیان تولیدکنندگان، اقدام به خریداری مازاد آن‌ها می‌کنیم و درمواقعی که قیمت بازار بیشتر از میزان مشخصی شود، همین ذخایر را در بازار توزیع می‌کنیم.
همچنین رئیس مجمع امورصنفی و توزیعی مشهد با بیان اینکه مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز شهروندان وجود ندارد، گفت: در سردخانه‌ها مرغ به اندازه کافی موجود است و درصورت نیاز اقدام به توزیع ویژه در بازار می‌کنیم.جعفر معماریان در گفتگو با شهرآرا با بیان اینکه این روزها شایعاتی درباره کمبود مرغ در بازار مطرح شده است، گفت: به اندازه کافی مرغ در استان تولید می‌شود و ذخایر آن نیز وجود دارد.
همچنین عضو هیئت علمی ‌دانشکده کشاورزی آزاد اسلامی‌ مشهد گفت: ‌به‌طور طبیعی هم‌زمان با فرارسیدن فصل سرما تقاضا برای مرغ افزایش می‌یابد،بنابراین با افزایش تقاضا، قیمت مرغ کمی ‌افزایش پیدا می‌کند، از این رو نوسانات فعلی تا حدودی طبیعی است.تاریخ : 1391/11/3 | 4072 بازدید